ACER TC1780-13400F Desktop CPU (i5-13400,4GB RAM,5 12GB SSD)
11,900.00 MVR
Report AbuseOperating System
Operating System
Windows 11 Home
Operating System Architecture
64-bit
Processor
Processor Manufacturer
Intel®
Processor Type
Core™ i5
Processor Model
i5-13400F
Processor Core
Deca-core (10 Core™)
Processor Speed
1.80 GHz
Memory
Standard Memory
16 GB
Maximum Memory Supported
32 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Card Supported
SD
Memory Configuration
1 x 16GB
Storage
Total Solid State Drive Capacity
512 GB
2
Number of USB 2.0 Ports
4
Number of USB 3.2 Gen 1 Type-A Ports
Number of USB 3.2 Gen 1 Type-C Ports
1
Total Number of USB Ports
7
Network (RJ-45)
Audio Line In
Audio Line Out
Display & Graphics
Graphics Controller Manufacturer
NVIDIA®
Graphics Controller Model
GeForce® GTX 1660
Graphics Memory Capacity
Up to 6 GB
Graphics Memory Accessibility
Dedicated
Network & Communication
Wireless LAN
Wireless LAN Standard
IEEE 802.11ax
Bluetooth
I/O Expansions
Number of Total Expansion Slots
Number of PCI Express x1 Slots
1
Number of PCI Express x16 Slots
Number of M.2 Interfaces
Power Description
Maximum Power Supply Wattage
400 W
Physical Characteristics
Height
340 mm
Width
163 mm
Depth
350 mm
Miscellaneous
Package Contents
Aspire TC-1780 Desktop Computer
USB Keyboard
USB Mouse
Environmentally Friendly
Based on 0 reviews
Be the first to review “ACER TC1780-13400F Desktop CPU (i5-13400,4GB RAM,5 12GB SSD)”
- No ratings found yet!
Type C-USB Card Reader USB 3.0
Totolink A600UB AC600 USB Bluetooth + WIFI Wirele ss Adapter
BOYA MIC BY M1
TP-LINK TL-WN7200ND 150Mbps High Power Wireless US B Adapter
UGREEN Cat6 UTP Lan Cable Blue 10M NW102 - 11205
Yoobao P10T Pro 10000mAh/37Wh Power Bank - Black (2USB Out / 1USB In)
Acer Wall Mount Projector Screen 6ft x 6ft
SanDisk Cruzer Edge (32 GB) USB Flash Drive (Black /Red)
Microsoft Compact Optical 500 Mouse
Disposable Three-Layered Face Mask (Black)
UPS Power Cable M/F 1.8 (UPS CABLE)
Hoco X62 5A Fortune Fast Charging Data Cable for T ype-C 1M - White
HyperX FULL KEY SET KEYCAPS - PBT - WHITE (519T5AA
Type-C to HDMI 4 in 1 Converter (Type-C + USB 3.0x 2 + HDMI) HDMI 4K / USB 3.0