ACER TC1780-13400F Desktop CPU (i5-13400,4GB RAM,5 12GB SSD)
11,900.00 MVR
Report AbuseOperating System
Operating System
Windows 11 Home
Operating System Architecture
64-bit
Processor
Processor Manufacturer
Intel®
Processor Type
Core™ i5
Processor Model
i5-13400F
Processor Core
Deca-core (10 Core™)
Processor Speed
1.80 GHz
Memory
Standard Memory
16 GB
Maximum Memory Supported
32 GB
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Card Supported
SD
Memory Configuration
1 x 16GB
Storage
Total Solid State Drive Capacity
512 GB
2
Number of USB 2.0 Ports
4
Number of USB 3.2 Gen 1 Type-A Ports
Number of USB 3.2 Gen 1 Type-C Ports
1
Total Number of USB Ports
7
Network (RJ-45)
Audio Line In
Audio Line Out
Display & Graphics
Graphics Controller Manufacturer
NVIDIA®
Graphics Controller Model
GeForce® GTX 1660
Graphics Memory Capacity
Up to 6 GB
Graphics Memory Accessibility
Dedicated
Network & Communication
Wireless LAN
Wireless LAN Standard
IEEE 802.11ax
Bluetooth
I/O Expansions
Number of Total Expansion Slots
Number of PCI Express x1 Slots
1
Number of PCI Express x16 Slots
Number of M.2 Interfaces
Power Description
Maximum Power Supply Wattage
400 W
Physical Characteristics
Height
340 mm
Width
163 mm
Depth
350 mm
Miscellaneous
Package Contents
Aspire TC-1780 Desktop Computer
USB Keyboard
USB Mouse
Environmentally Friendly
Based on 0 reviews
Be the first to review “ACER TC1780-13400F Desktop CPU (i5-13400,4GB RAM,5 12GB SSD)”
- No ratings found yet!
UGREEN LP121 Protection Tube DIA 25mm 1.5m / Cable Zipper (Black) - 30818